вівторок, 26 лютого 2013 р.

Склад фаст-фуду

До складу харчів швидкого приготування входить велика кількість жирів, в першу чергу це стосується гамбургерів. Але не можна заявляти, що ця їжа є на 100% шкідливою. Завдяки висококалорійності, вона швидко втамовує відчуття голоду. Не слід також зловживати продуктами швидкого харчування, так як це може негативно вплинути на шлунок чи печінку.

Вчені cтверджують, що фаст-фуд є однією з основних причин ожиріння, артритів, атеросклерозов і інфарктів. Люди не бажають витрачати час на готування повноцінної їжі, все частіше використовують фаст-фуд, замість поживної їжі. Вченими було встановлено, що фаст-фуд викликає звикання, подібно наркотикам.
Дослідники продукції фаст-фуд стверджують, що їжа промислового приготування сприяє виробленню великої кількості опіатів, які природно продукуются мозком. У такий спосіб при вживанні великих доз фаст-фуда може наступити стан, близький до сп’яніння, хоча і не у такій силі, як від наркотиків, але настільки ж реальний.
Навесні 2002 р. у Швеції вчені Стокгольмського університету з відділу національного відомства по контролі за харчовими продуктами провели обстеження закладів, де готується і продається продукція фаст-фуд. Ученими було виявлено, що при тепловій обробці їжі, багатої вмістом вуглеводів (наприклад, картоплі) утвориться велика кількість акриламіду.
Акриламід - (амід акрилової кислоти) є канцерогеном. Потрапляючи в організм людини, він робить генотоксичну дію, ушкоджує гени, що і стає причиною розвитку онкологічних захворювань. Акриламід також може вражати нервову систему і приводити до безпліддя.
У харчові продукти Акриламід частково попадає з навколишнього середовища, забрудненої цією речовиною, через стічні води і викиди в атмосферу хімічних підприємств, а також у результаті використання акриламіду для очищення води.

Перший фактор, що обумовлює шкоду фаст-фуду - це наявність величезної кількості жирів. Хтось скаже, що в м'ясі або будь-яких інших продуктах теж міститься багато жиру. Але жир в натуральних продуктах корінним чином відрізняється від жиру в фаст-фуді. Так, жир, що міститься в натуральному м'ясі або вершковому маслі, являє собою речовина, яка людині необхідно. А в процесі приготування гамбургерів і «швидких» супів використовуються тверді сорти маргаринів, в яких міститься величезна кількість так званих ізомерів жирних кислот. Саме ці з'єднання і стали причиною, по якій представники медицини та науки визнали фаст-фуд вкрай шкідливими продуктами харчування. Вживання в їжу цих речовин веде за собою розвиток діабету і раку, серцево-судинних захворювань.
Крім того, ізомери жирних кислот в мить ока змушують тіло людини товстіти. За статистикою більше шістдесяти відсотків населення США страждають від ожиріння через якраз таки вживання в їжу великої кількості фаст-фуду, який став практично національною кухнею Америки.
Знамениті кунжутне булки з котлетою з натурального м'яса з сиром містять:
- нескінченна кількість консервантів;
- хімічні добавки для посилення смаку;
- емульгатори;
- стабілізатори;
- ароматизатори;
- барвники (!).
Зрозуміло, дози концентрації цих добавок не розголошуються. Але висновок не складає труднощів: і смак, і колір, і запах булочок - це все хімія.
Однак на цьому шкода фаст-фуду не завершується. Постійне харчування цими продуктами може привести до розвитку гастриту, виразки шлунково-кишкового тракту і дванадцятипалої кишки, холециститу і панкреатиту, інших хвороб травної системи, навіть до ракових. Причина розвитку зазначених захворювань полягає навіть не в хімічному складі продуктів, а в тому, що їжа цієї категорії споживається в поспіху, на бігу. Тобто їжа погано пережовується і погано перетравлюється організмом. За це причини лікарі роблять висновок, що їжа фаст-фуд може мати два різновиди - шкідлива і смертельна.


Немає коментарів:

Дописати коментар